Zobacz jak powstaje Twój projekt architektoniczny

1. Analiza nieruchomości.

Wszystko zaczyna się od analizy możliwości inwestycyjnych terenu i jego potencjału. Na tym etapie poznajemy Twoje potrzeby i oczekiwania, starając się dopasować je do specyfiki nieruchomości. To bardzo ważny etap projektowania, często wykonywany jeszcze przed zakupem działki, ponieważ określa rentowność inwestycji – tu nie ma miejsca na pomyłkę.

Korzyści:

Unikasz ryzyka strat wynikających z przeszacowania inwestycji.

Znasz realną wartość inwestycji.

2. Koncepcja architektoniczna

Następnym krokiem jest stworzenie profesjonalnej koncepcji architektonicznej. Na tym etapie Twoja inwestycja nabiera właściwej formy. Jest to bardzo przyjemny moment, kiedy wspólnie z Tobą opracowujemy formę architektoniczną tak, aby budynek spełniał Twoje oczekiwania oraz podobał się Tobie i Twoim klientom.

Jednak pamiętaj, że choć wiele osób potrafi narysować piękne koncepcje, w praktyce mogą one okazać się zbyt kosztowne lub wręcz niemożliwe do zrealizowania.

Korzyści:

Masz pewność, że to, co widzisz na wizualizacjach, stanie się rzeczywistością.

3. Projekt budowlany

Na tym etapie przekształcamy koncepcję w projekt. Zaczynamy od ustalenia rozwiązań technicznych i określenia parametrów technicznych wszystkich elementów budynku oraz jego standardu, tak abyśmy mogli dokładnie zaplanować budżet inwestycji. Jednocześnie rozpoczynamy gromadzenie pełnej dokumentacji formalnej dla twojej inwestycji.

Etap projektu budowlanego kończy się uzyskaniem pozwolenia na budowę dlatego na tym etapie niezwykle ważna jest znajomość przepisów technicznych, w tym w szczególności dotyczących bezpieczeństwa pożarowego, przesłaniania oraz nasłonecznienia. Brak wystarczającej wiedzy w tym zakresie może prowadzić do odmowy wydania pozwolenia na budowę, a w najgorszym przypadku — do jego uchylenia w trakcie realizacji inwestycji, co niesie za sobą poważne konsekwencje

Korzyści:

Sprawne i szybkie uzyskanie pozwolenia na budowę.

Zmniejszenie ryzyka odwołania czy nawet uchylenia decyzji o pozwoleniu na budowę.

4. Projekt wykonawczy

W tym miejscu doprecyzowujemy projekt budowlany, tak aby mógł służyć jako podstawa do realizacji Twojej inwestycji. Opracowujemy zestawienia oraz specyfikacje techniczne, aby wszystko na budowie było jasne i zrozumiałe. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu w projektowaniu zgromadziliśmy bogatą bibliotekę detali i rozwiązań technicznych, co pozwala na szybkie i sprawne opracowanie projektów wykonawczych i technicznych.
Wypracowane przez nas standardy pozwalają nam dostarczyć Ci projekty najwyższej jakości.
Na tym etapie kluczowe jest właściwe zdefiniowanie specyfikacji wszystkich elementów projektu oraz ich koordynacja. Brak precyzji w określeniu parametrów materiałów i urządzeń może prowadzić do użycia materiałów o niskiej jakości.

Korzyści:

Dokładny projekt to łatwiejszy przetarg.

Szczegółowa specyfikacja zmniejsza ryzyko, że materiały użyte w twojej inwestycji będą słabej jakości.

5. Nadzór autorski

Czas zadbać o to, aby budynek był realizowany zgodnie z Twoimi oczekiwaniami zawartymi w projekcie. Korzystamy również z naszego doświadczenia, monitorując jakość wykonywanych robót. Opracowujemy dodatkowe detale i pomagamy w optymalizacji rozwiązań, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dbamy również o to, aby rysunki na budowie były aktualne i łatwo dostępne dla wszystkich uczestników procesu. Dzięki temu, na koniec inwestycji, otrzymasz od nas komplet aktualnych rysunków uwzględniających wszelkie zmiany wprowadzone w trakcie budowy. Pomagamy także w odbiorach budynków. Możemy przygotować dodatkowe dokumenty, jeśli będą one wymagane przez Nadzór Budowlany lub Państwową Straż Pożarną.

Korzyści:

Dokładny projekt to łatwiejszy przetarg.

Szczegółowa specyfikacja zmniejsza ryzyko, że materiały użyte w twojej inwestycji będą słabej jakości.

Często zadawane pytania?

Scroll to Top